| DarkShadow998 a întrebat:

Va rog ajutati-ma nu mai stiu ce sa mai fac.
Mi-am reinstalat windosu de curand si cand incerc sa intru pe LOL si pe World of Tank imi da eroarea asta " The application was unable to start crectly (0xc000007b)" Am incercat tot ce e posibil, am instalat toate programele directx si toate cele, driveru de la placa video si nimic, am inlocuit si dll-urile absolut tot.Tin sa mentionez ca WoT imi mergea inainte de a reinstala windosu.

2 răspunsuri:
| Mystogun a răspuns:

Fa-ti update-urile de la windows si daca nu merge asta, reinstaleaza.NET framework. Poti incerca apoi, daca nu merge nici atunci, click dreapta, proprietati, compatibility, Run as administrator si Run in compatibility mode for windows 7. Dacanici atunci...reinstaleaza jocurile... Sau windowsul.

| DarkShadow998 explică (pentru Mystogun):

Si cum fac update la windows?
restul le.am incercat.