| vendetta90 a întrebat:

Va rog cine ma poate ajuta sa fac portforward la router.Am router de la Romtelecom Hg655b si am ip dinamic, vreau sa fac un radio online si un server de counter strike si nu pot fiindca trebuie sa fac acest "portforward".
Cine poate sa ma ajute lasati mesaj! Multumesc.

4 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Nu apasa nici un buton! Prima data le ceri alora de la Romtelecom un ip static.Si dupa aia urmezi pasii de aici (vezi a doua postare) http://sateliti.info/showthread.php? 22014-Modemul-HUAWEI-HG655b-DE-LA-ROMTELECOM

| titi a răspuns:

Http://sateliti.info/showthread.php? 22014-Modemul-HUAWEI-HG655b-DE-LA-ROMTELECOM

| smerti a răspuns:

In spatele routerului trebuie sa fie un butonas "reset" apesi acolo si apoi el o sa faca restart si o sa fie in regim portforward

| vendetta90 explică:

Nu merge am dat acolo sa vad daca port ul este deschis si imi arata ca este inchis.pls help