| Florin8888 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati! am avut un bug la pc care nu ma lasa sa intru in aplicatii si trebuia sa dau reset la pc ca sa mearga apicatiile.Am incercat sa rezolv problema intrand in regedit si sa schimb cu un cod acel type cu valoarea ghilimele1%ghilimele % in acel box si de atunci am agravat problema.Schimband acel cod acum nu mai functioneaza nici o aplicatie executabila am incercat sa remediez problema intrand iar in regedit dar nu mai pot face asta fiindca este aplicatie.exe si pc ul acum nu mai citeste aplicatiile executabile.Am incercat sa dau restore la pc dar nu merge sa sa dau back up si restore cerand sistemul sa foloseasca aplicatiile executabile pentru restore si nu pot sa fie folosite. Daca ma puteti ajuta as aprecia, va multumesc frumos!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1.Ce ne ceri tu este o problema specifica programatorilor si nu vei putea reusi. Solutia? Fix It Center daca reusesti: http://www.go4it.ro/......t-5958791/
2. Daca nu reusesti salveaza ce ai pe HDD (poze, muzica, etc) si reinstaleaza Windowsul.
3. Ca sa nu mai ai probleme din astea instaleaza Linux sau Ubuntu. Recomand Linux ca este mai usor pentru incepatori.

| Florin8888 explică (pentru Salontanul):

Sunt multi care nu au stiut sa mi raspunda va multumesc pentru timpul acordat si ca m ati ajutat

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Florin8888):

Cu placere!