| danciuca2001 a întrebat:

Va rog sa-mi spuna cineva, ce placa video sa cumpar pentru un computer care are procesor:AMD sempron(tm) 3000+; 1, 8GHz, RAM-2, 00GB (960 MB usable), system 32-bit? Mentionez ca acum am placa on-board.Multumesc anticipat pentru sfaturi.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ceva SH la maxim 50 RON, nu merita mai mult. Un 8600 GT, cam pe-acolo. Sper ca nu ai pretentii de jocuri din 2010 incoace...

| danciuca2001 explică (pentru KodrutZ):

Placa Video AGP de 32Mb Nvidia Geforce2 MX200 este buna pentru configuratia mea?

| VladyXR a răspuns (pentru danciuca2001):

Nu.

| KodrutZ a răspuns (pentru danciuca2001):

Nici chiar asa de antice. Nu de alta, dar e mai slaba decit integrata... apropos, ne-ar fi util sa ne zici si exact ce placa de baza ai.