| D3I3 a întrebat:

Va rog sa scuzati categora, nu stiu daca este potrivita. Multumesc.
Salut, imi poate explica cineva detaliat ( sau chiar cu screen shot-uri ) despre cum sa adaug la pc-ul meu limba romana? Are doar engleza si rusa.
Apropo, daca stie cineva cum as putea schimba limba de folosire a pc-ului, m-ar putea ajuta? Multumesc ^^

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Start→ Control Panel→ Clock, Language and Region→ Region and Language→ Formats (setezi ROMÂNIA!)→ Ok

Tutorial 1: http://xux.ro/cum-scriu-cu-diacritice/
Tutorial 2: https://www.youtube.com/watch?v=dev_agl5HbQ

| D3I3 explică (pentru floresdemayo):

Îţi mulţumesc, chiar m-au ajutat tutorialele, deoarece p-cul meu era în rusă și era cam dificil :p

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In "Start" cauti tot ce tine de "Region" si "Language". De acolo te descurci. Probabil va trebui sa instalezi si pachetul de "limba Romana" din update-urile optionale. Nu stiu exact, ca nu am folosit niciodata PC-ul in "RO" (unii termeni sunt tradusi aiurea tare... )

Spor!