| Mariusvlad_Cuciureanu_1999 a întrebat:

Va rogg ajutor! Orce incerc sa deschid pe baza de net pe pc nu imi merge... Absolut orce in afara de google chrome sau alte motoare de cautare..SAMP nu mergeMetin nu merge LOL nu merge...Pur si simplu orce are legatura cu jocuri sau alte programe de net nu merg,,, Nu face netul conexiunea cu ele probabil ce ar trebui sa fac? Plizzz ajutati-ma

14 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tu spui: "Pur si simplu orice are legatura cu jocuri."
Ma tem ca problema nu este de la sistemul de operare al calculatorului, ci de la sistemul de operare al inimii tale. Chiar crezi ca defectiunea la pc a aparut "pur si simplu"? Ma indoiesc ca a aparut pur si simplu. O alta conexiune trebuie (re)facuta; caci nu degeaba Dumnezeu te-a impiedicat. Sa nu lovesti calculatorul precum Balaam magarita; caci lucrurile acestea nu s-au intamplat de la sine.

| Mariusvlad_Cuciureanu_1999 explică (pentru anonimg):

Sincer nu am inteles nimic din ce ai spus dar ai deviat total de la subiect

| anonimg a răspuns (pentru Mariusvlad_Cuciureanu_1999):

Ia spune, samp sau metin are legatura cu credinta ta? Dumnezeu te poate impiedica sa intri pe jocurile acelea, placeri care nu ii aduc Lui slava care I Se cuvine. Aceasta am vrut sa spun.

| Mariusvlad_Cuciureanu_1999 explică (pentru anonimg):

De unde si pana unde ai facut tu legatura cu Dumnezeu?

| anonimg a răspuns (pentru Mariusvlad_Cuciureanu_1999):

De aici: http://www.pomulvietii.ro/imagini/poze-crestine_369adb3a346325.jpg
Este imaginea ta de profil. Cauta sa-ti schimbi si gusturile daca acestea nu sunt bune. Dumnezeu iti va rasplati credinciosia fata de El.

| santusx a răspuns (pentru anonimg):

Baiatul doreste sa isi rezolve o problema nu sa dezvolte relatia lui cu religia.
Daca vrei sa te exteriorizezi deschide un topic pe tema.

| anonimg a răspuns (pentru santusx):

I-am scris aici pentru ca in ochii lui Dumnezeu el este special fata de toti ceilalti. Sunt multi tineri care isi pierd valorile morale in tot felul de jocuri si multe altele, valori care pot sa nu mai fie recuperate niciodata. Chiar si cei care sunt in conducerea tarii noastre si sunt anchetati de DNA nu si-au pierdut valorile morale asa dintr-o data. Ei de mici si-au ingaduit sa nu ia seama la adevarata educatie, care este temerea de Dumnezeu. Si din pricina lor suferim astazi noi toti.

| santusx a răspuns:

Incearca asta pentru league of legend:
Închideți clientul jocului LolClient (dacã este deschis) și deschideți navigatorul Internet Explorer unde veți face urmãtoarele setãri/modificări:
1. Offline:
Apãșați buntonul Alt (de la tastaturã) iar la meniul File sau (Alt+F) trebuie sã verificați dacã nu cumva este bifat ☑ Offline iar dacã este bifat atunci trebuie sã dați clic pentru a fi debifat sã rãmâne nebifat Offline, după aceea verificați dacă problema s-a rezolvat, dacă nu atunci trecei la 2. Certificate de securitate
2. Certificate de securitate:
Apăsați butonul Alt (sau Alt+T) și mergeți la bara de meniuri Tools»Internet Option» Advanced, dați Restore Advanced Settings și debifațidin lista de Securitate:
"Check for server certificate authentication"
"Check for publisher's certificate revocation"
"Warn about certificate address mismatch"
Verificați dacă problema s-a rezolvat (dacă da atunci bifați înapoi↑ acele căsuțe din motive de securitate), dacă problema încă există atunci treceți la varianta 3.Resetare
3.Resetare:
Apăsați butonul Alt (sau Alt+T) și mergeți la bara de meniuri Tools»Internet Option» Advanced»Restore Advanced Settings»Reset și faceți încăodată pasul 2. Certificate de securitate fără să mai repeteți din nou 3.Resetare, după aceea verificați dacă problema s-a rezolvat.

Dacă asta a rezolvat problema sau nu, lasă-mi de știre!

| santusx a răspuns:

In firewall te-ai uitat sa nu fie blocate?
ce antivirus folosesti?

| Mariusvlad_Cuciureanu_1999 explică (pentru santusx):

Am verificat folosesc Avast si problema asta era dinainte sa-l instalez..Nustiu ce sa mai fac

| HNNH a răspuns:

Ce windows folosesti?