| BezeaToxica a întrebat:

Va roooooog, cineva care stie informatica sa ma ajute! Am un laptop Dell vostro 1510. Inainte aveam Windows 7 la care aveam jos in bara(ca la orice alt W7) cautare wifi. Acum am Winsows XP si nu stiu cum sa intru pe net. Trebuie sa intre un setari si sa "setez" ceva ca sa caute wifi sau trebuie cateva drivere? Va rog, am XP SP3. Acum scriu de pe telefon. Sa ma ajute cineva happy.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Du-te aici si descarca driver-ul wireless:
http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/Product/vostro-1510
(te duci la network)
-il instalezi pe primul.
dupa care procedezi ca aici:
http://www.youtube.com/watch?v=AwzYwz7aGho

| m1dn1gh7 a răspuns:

Salut. Tu de unde îţi iei internetul? De la o companie specifică sau ai router? Dacă de la router, atunci îţi trebuie un stick, care îţi dă internet atât pe laptop cât şi în casă, iar dacă ai de la o companie, atunci contactează-i pe ei, cel mai probabil îţi trebuie un cod ca să-l bagi acolo.
Baftă!

| gamer1234 a răspuns:

Tu faci misto de mine?
Ok, ai nevoie de driver, clar.

| vladbox a răspuns:

Intri in Control Panel ==>> Networg and Connections

Mai jos ai Wirless Network Setup Wizard

De aici de descurci! Funda?