| Costi63 a întrebat:

Va salut, am un hdd maxtor diamondmax plus 8 si vreau sa stiu daca pot sa-l folosesc la un drv chit supraveghere video, va multumesc

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa citesti specificatiile unitatii centrale.
Acolo sunt date limitele maxime si tipul HD ce suporta unitatea.

Daca e o unitate noua, sunt slabe sanse sa functioneze cu HD tip ATA (IDE), majoritatea functionand cu HD-uri SATA.
Capacitatea de 40 Gb este cam insuficienta si lenesa pentru inregistrare video in regim continuu, dar si pentru inregistrari "la miscare".

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da poti daca gasesti si mufe sa il conectezi.

| danutzu96 a răspuns:

Chestia aia e o atichitate. Mai mult ca sigur DVR-ul are conectori SATA si nu ATA asa ca, cumpara altul.

| ziftode a răspuns:

Da, dar, s-ar putea sa nu faca fata, daca ai 2 sau mai multe camere care scriu in acelasi timp pe el, s-ar putea sa dea kix cu brio, iar diamond max plus 8 nu era paralel ata?!? daca kitul nu are intrare paralel ata nu e, EVIDENT ca nu poti?!?