| anonim_4396 a întrebat:

Vă salut cu drag și vă rog să mă ajutați cu un răspuns la întrebarea pe care urmează să o adresez. Ce tabletă îmi puteți recomanda la un preț rezonabil având în vedere faptul că vreau doar să pot naviga pe Internet? (Să nu se miște ca melcul...) Nu îmi trebuie o tabletă care să aibă cameră foto profesională, 100000 GB etc : )). Am un smartphone performant și vreau să folosesc tableta când rămân fără baterie la telefon (de exemplu pentru atunci când merg cu mașina mult, când plec în excursii etc. înțelegeți voi). Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| MpT a răspuns:

Iti recomand asa ceva, un Google Nexus 7 http://bit.ly/1qTll9E
Este varianta de 32 GB(deci nu va trebui sa cumperi nici un card). In plus are un ecran IPS foarte bun, un procesor quad core + 1 GB memorie si se va misca fluent in orice aplicatie, va primi printre primele update la orice varianta noua de android, plus ca are o baterie care tine bine. Momentan e la reducere la 500 lei(ti se mai scad ~10 lei când adaugi produsul in cos) de la 850 lei, dar nu mai tine mult promotia.

Ceva un pic mai ieftin la vreo 400 lei(e tot la reducere momentan) si ok ar mai fi acest Lenovo http://bit.ly/11hn5Tz
Ecran ok, procesor quad, 1 GB ram si baterie de 3450 mAh care va tin cat de cat ok.

Bineinteles, vei gasi cate petarde pe la 2-300 lei sub diferite nume autohnone(toate produse pe la producatori obscuri din China) care chiar daca au o configuratie cat de cat ok si la o prima vedere se misca binisor, au o mare problema: ecran de calitate scazuta si o baterie de capacitate mica care nu va rezista mai mult de 2-3 ore chiar si cu setari de luminozitate scazute.

E alegerea ta, dupa mine astea sunt cele mai bune optiuni in acei bani.