| Romevo a întrebat:

Va salut! Cum vi se pare site-ul de anunturi gratuite Romevo.ro?
Vreau pareri sincere care vor fi luate in serios si probabil se vor implementa daca aduc un plus site-ului.
Orice parere conteaza, va rog si sa argumentati. Design, functionalitati, filtrare anunturi, optiuni utilizator, imbunatatiri care pot fi aduse, bug-uri daca intampinati, viteza site, probleme, ce e bine, ce nu e bine, etc. Momentan se lucreaza la promovarea anunturilor prin SMS si Card Mobilpay, modificare aspect pagina principala, notificari, buton de activare anunt. Valabilitatea anunturilor este de 30 de zile, anunturile sunt reale publicate de utilizatori. Va urma implementat in perioada urmatoare: mai multe optiuni de filtrare a anunturilor, calificative pentru utilizatori, poza profil, mai multe optiuni in contul utilizatorului, review-uri pentru anunturi, modificare aspect lista categorii, mai multe locatii pentru geolocalizare ( locatie ), atentionare pagina +18 ani pentru categoria matrimoniale, anunturile matrimoniale se vor bulica contracost 2€/anunt restul anunturilor fiind gratuite, nu va exista limita de anunturi pentru categorii, promovarea anunturilor va fi 2€/anunt.
Romevo.ro se doreste a fi un site de anunturi construit dupa profilul si nevoile utilizatorilor, se va actualiza permanent, cu un design simplu si intuitiv. Planul pentru Romevo.ro in viitor este foarte mare.
Va multumesc!
www.romevo.ro

2 răspunsuri:
| ElSueno a răspuns:

La prima vedere mi se pare chiar foarte oke, dar aș avea totuși câteva sugestii.

1. Încearcă să folosești altă temă, îmi aduce aminte de un alt site, tot de anunțuri. O interfață cât mai originală și frumoasă o să-ți aducă mulți utilizatori

2. Încearcă să securizezi adresa, din câte văd e http ci nu https.

3. Nu știu exact cum funcționează toată procedura, dar o reclamă plătită la TV cu siguranță îți va aduce trafic.

4. Ceva important zic eu: ordonează numele localităților în ordine alfabetică pentru a fi mai ușor de găsit.

| Romevo explică (pentru ElSueno):

Iti multumesc pentru raspuns! Legat de securitate, site-ul este securizat HTTPS, ar trebui ca link`ul sa fie afisat cu verde ( https://www.romevo.ro ). Reclama TV este cam scumpa pentru bugetul meu momentan. Legat de locatii, sunt in dubii, ori fac geolocalizare si filtru cu numarul de kilometrii, de exemplu: scrii Bistrita si selectezi raza pe 30 de km si ti se afiseaza anunturile la 30 de km fata de Bistrita, sau sa fie o lista cu toate judetele si locatiile principale din judet. O zi buna!