| AlexMUD a întrebat:

Va salut!
M-am decis sa cumpar un al doilea HDD pentru PC-ul meu.Pe HDD-ul actual am windows 7 instalat si pe al doilea HDD as vrea sa instalez tot windows 7.Cum as putea sa fac asta?
Pe HDD-ul vechi o sa imi pastrez jocuri,muzica, filme etc. si pe noul HDD o sa lucrez si de aceea vreau sa ii pun sistem de operare separat.

Multumesc anticipat pentru ajutor!

2 răspunsuri:
| dantomescu78 a răspuns:

Salut,

Nu e necesar sa pui windows 7le inca odata pe cel de-al doilea hard pentru ca il ai deja instalat pe primul.

Treaba e ca atunci cand montezi un nou hard pe pc-ul tau, acesta va fi vazut ca o noua partitie si va functiona fara sa instalezi inca odata windows 7.

Daca vrei sa iti iei un hard bun, care sa te tina, recomand: http://bit.ly/1cAhJSz

| SorinLebron1981 a răspuns:

Simplu dupa montarea noului hdd poti face tu ce vrei cu el poti baga Cd-ul cu windowsul in pc si sa creezi o noua partie ca sa fie functional sau poti instala alt windows pe el absolut orice. http://bit.ly/1olFFBu (link prin afiliere)
Poti instala si pe un singur hdd 2 windowsuri.