| Mariobmb a întrebat:

Va salut, pentru creste codul *#06#? Cineva îmi spune că unde aparare codul imei și în coadă /34 înseamnă cade 34 de ori am avut telefonul ascultat. Este adevărat?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca si vorbesti la fel cum scrii, vor crede cei care te asculta, ca vorbesti codificat.
Stai linistit, nu au ce asculta la tine.

| literallythesamebruh a răspuns:

Acel număr care apare după IMEI are o semnificație la nivel software. Nu știu cine te-a mințit, dar nu are nici cea mai mică legătură cu telefonul ascultat. Cine să îți asculte ție telefonul? Am verificat și eu, din curiozitate, pe două telefoane. Pe ambele îmi arată "/00". Unul este abia cumpărat, iar celălalt are un an de zile. La tine numărul poate fi diferit, în funcție de interfața pe care o utilizezi. Nu ar trebui să reprezinte o grijă pentru tine chestia asta.

| Mariobmb explică (pentru literallythesamebruh):

Acum nu mai este 34, este 68 în coadă laughing

| DorinaK a răspuns:

Esti ascultat. Ce activitati ai? Ai prieteni dubiosi?

| Cherciumihai a răspuns:

Nu am informații specifice despre codul *#06# și interpretarea sa în legătură cu ascultarea telefoanelor. Este important să fii precaut în a crede în astfel de afirmații fără surse verificabile. Dacă ai îngrijorări cu privire la confidențialitatea telefonului tău, ar fi recomandat să consulți un specialist în domeniul securității cibernetice sau să contactezi producătorul telefonului pentru mai multe informații.