| Costin1996 a întrebat:

"Vanzari-gsm.ro" CEI MAI MARI HOTI! Am achizitionat un telefon de la ei a mers in parametrii normali 6 luni si dupa aceea mi s-a stricat softul! Sa ma uit si eu pe site sa vad un numar de relatii cu clientii...nici macar site-ul nu mai exista.Pe numarul din garantie sun si imi intra casutastraight face Pana nu sun la ANPC imi spune si mie cineva de ce porneste si se restarteaza telefonul? Decat porneste si se restarteaza.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Din păcate și tu te numari printre cei păcăliți de această firmă.Nu aiurea și-au închis firma.ANPC nu cred că mai are ce le face dacă firma lor e închisă
Recomand un service ca să îți rezolve probelma
Succes

| introduaicinumele a răspuns:

Incearca la un service, sau da-i un factory reset la telefon, poate fi un program care il face sa se comporte ciudat.

Si nu trebuie neaparat sa-i faci hoti, nu stii ce s-a intamplat cu ei de si-au inchis magazinul.

PS: daca e cu Android incearca sa intrii in bootloader si de acolo sa-l resetezi, gasesti pe net tutoriale! Ca sa intri in bootloader trebuie sa ti apasat pe niste taste (depinde de telefon) cand deschizi telefonul si intri intr-un fel de bios.

| TestPetrut a răspuns:

Sunt hoti mai bine du-l la un servicehappy

| ZACat99 a răspuns:

Teapa! Ce sa-i faci si eu am patit tot cu ametiti de vanzari-gsm, cu un iphone.
L-am cumparat la jumatate de pret, perfect, perfect exact fix ca ala de la apple.Pla...cand a ajuns coletu "HAiPhone 4" Dupa care liniste de mormant nimic. macar am banii inapoi tongue SUCCS