| astertix09 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata ca mouse ul s-o ia razna? Adica de cate ori apesi pe butonu stang o data el sa execute numai dublu click? Cum ati rezolvat problema? Eu cred ca am epuizat o multime de optiuni: reinstalare sistem de operare, alt mouse nou pe USB sau pe PS2, chiar si folosirea mouse ului cu problema pe alt calculator. Singura solutie cand se intampla e sa il scutur puternic. Voi ce solutie aveti? Oare va trebui sa cumpar alt calculator pentru mouse? :-)

Răspuns Câştigător
| andrei90tm a răspuns:

In caz ca nu ati citit intrebarea el a mentionat ca si-a schimbat un mouse nou si pe USB si pe PS2 asa ca la ce ii mai recomandati sa-si cumpere alt mouse daca si-a cumparat deja? ceea ce mi se pare ciudat este ca ca ai folosit mouse-ul si pe alt calculator si aceleasi simptome are. eu tot cred ca ii ceva de la setari. mouse-ul e wireless? driverele instalate corect?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

NU.Alt mouse pentru calculator.Cred ca este defect.

| MariuZ a răspuns:

SCHIMBA mouse-ul! Ce treaba are calculatorul?!

| cretzufinish a răspuns:

laughing Ia-ti un laptop.
Eu cred ca trebuie sa-ti cumperi un mouse mai performant, nu chiar la 10 lei. Probabil e foarte solicitat si nu mai face fata. Daca tot nu reusesti trimite un e-mail celor de la Microsoft pentru o comanda speciala.

| Altu a răspuns:

Incearca sa'l cureti. Este ceva care il forteaza sa face contact aiurea. Daca asta nu rezolva problema schimba mousul. Bafta!

| andrei90tm a răspuns:

Setarile mouse-ului le-ai verificat? sensibilitatea si toate astea? viteza click-urilor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dastea