| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce programe va instalati pe laptop/PC dupa instalarea Windows? Atat pentru lucrul cu fisiere, cat si pentru mentenanta(in caz ca folositi)?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am doua laptopuri: pe unul dezactivez orice urma de antivirus, activez test-mode si incep instalarea driverelor pentru diagnoze, Autodata, WOW, Autocom, VCDS, OP-COM, etc. Dezactivez si adaptorul wifi, sa fie 100% offline.
Celalalt laptop e pentru muzica, are Windows xp, Winamp si Autodata.
Pentru casa folosesc mai multe desktop-uri, toate au Windows 10 si Chrome. Optional mai pun Office 2007, Winamp, AIMP, GOM Player, Adobe, ceva jocuri.

| oglindasultanului a răspuns:

Eu instalez doar ce e necesar sa functioneze, nu umplu cu programe sau widget-uri. Le folosesc pe cele de la windows, faceam si eu asa cand eram copil, dar apoi aveam probleme cu pc/windows si nu am mai instalat.