| iwancelgroaznic a întrebat:

Voua cati ani v-a tinut laptopul?

5 răspunsuri:
| Vasi_2046 a răspuns:

Terminati mai cu formatatul bateriilor! Tot ce e pe li-ion, NU se formateaza! Cat despre durabilitatea unui laptop nu e cazul sa intrebi, pentru ca sunt o groaza de variabile: cunostintele userului in utilizarea pc-ului, grija pe care o are asupra aparatului, marca, ghinionul de a-l scapa din maini, cat de des e formatat, cat de des e flexat ecranul, cat de des e impuns ecranul cu unghia(femeile fac asta), ghinionul de a varsa ciorba/sucul/cafeaua pe tastatura...Acum iti poti raspunde si singur!

| TahionN a răspuns:

Pe mine m-a tinut 5 ani si 5 luni si 4 zile, fara misto.

| marianastepan a răspuns:

Pe al meu il am dea de vreo 4 anul si inca e bun. dar cinstit il folosesc cam vreo 19/24 ore.(am 14 ani)

| arual93 a răspuns:

Depinde de cum și cât de mult îl folosești. Poate să țină si 5 ani, dar oricum tehnologia avansează zi de zi, iar prețurile scad.Un laptop vechi de câțiva ani nu o sa dea randament cerințelor actuale.În afara întrebarii daca te-ai referit si la baterie ea trebuie formatată măcar o data pentru a mari durata de viată

| arual93 a răspuns:

Eu consider ca este necesar sa faci un ciclu de incarcare/descarcare pe luna.Am testat la laptopul meu si cu adevarat mareste durata de viata.Stiu ca bateriile Li-Ion nu se formateazahappy