| Mara_4803 a întrebat:

Voua la cati ani va venit ciclul?(pentru fete)

Răspuns Câştigător
| claudiea79 a răspuns:

La 9 ani. prin ani 50 '' fetele aveau ciclu pe la 16 ani. acum poluarea alimentele; stresul si genele influenteaza menstruatia. vine pe la 9 sau 10 ani si la 40 de ani nu mai ai. deci trebuie sa facem copii cit mai putem.

86 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

La 14 anihappy

| Alisa a răspuns:

La 13 ani.

| catthshshshs a răspuns:

La aproape 12 ani, mai erau vreo doua luni pana sa fac 12 ani.

| Rukhsandra a răspuns:

12 ani - eram clasa a 5 a

| Stefania a răspuns:

La 12 ani si 2 lunihappy

| Ela_PuRpLe a răspuns:

La 13 ani.

| madagascar a răspuns:

11 ani

| cryss_1476 a răspuns:

14 ani

| madia a răspuns:

12 ani

| Alina. a răspuns:

La 11.

| aleksy a răspuns:

La 14 big grin

| mihaela_5389 a răspuns:

11 ani!happy

| .sad a răspuns:

11 ani

| biancaandreea a răspuns:

13-14.parca

| adictedtoyou a răspuns:

La 13 ani si 11 luni...adica 14 fara o luna big grin

dar oricum acest lucru difera de la persoana la persoana, asa ca nu stiu cu ce te ajuta intrebarea...

| nestlebaby a răspuns:

Pe la 12 ani.
credeam ca e pentru baieti rolling on the floor

@claudiea79, chiar ti-a venit ciclul de la varsta de 9 ani? imi vine tare greu sa cred, dar in sfarsit.totusi,de unde stii tu ca prin anii 50 fetele aveau ciclu menstrual de la 14 ani si ca pe la 40 de ani nu o sa mai avem? o spui cu prea mare siguranta si nu e prea adevarat ce zici tu.sunt cazuri si cazuri.nu cred ca a fost vreodata vreo femeie care pe la 40 de ani sa nu mai aiba ciclu.cand nu mai ai ciclu, te napadesc toate bolile si devii foarte vulnerabila la toate modificarile din atmosfera, adica te imbolnavesti mai repede.alte femei la 40 de ani (chiar azi am vazut o stire ca o femeie a facut un bb la 48 de ani, exemplu e si Printesa Lia care la anii ei a facut un bb frumos ) si tu spui ca pe la 40 se termina tot? laughing ma faci sa rad.si ai luat si fundita.naiva fata pentru ca te-a crezut pe cuvant tongue
si de unde stii tu chiar asa de exact ca iti vine menstruatia intre anii astia 9-10? ai facut vreun sondaj?

| cristina_9394 a răspuns:

La 12 anisori blushing

| andrey051089 a răspuns:

Pai de obicei asta e varsta da nu ai mama sau neamuri verisoare mai mari sa le intrebi?laughing

| luuu :) a răspuns:

La aproape 12 ani. dupa ce am iesit de la scoala ma gandesc ''ce naiba am facut cumva pe mine?'' laughing am ajuns acasa si...Surpriza!

| luuu :) a răspuns:

Draga claudiea79... e adevarat ca inainte fetelor le venea ciclul mai tarziu.in zilele nostre ne maturizam mai repede din cauza multor factori dar venirea ciclului difera de la fata la fata.mama mea are 42 de ani si are ciclu. in plus exista o femeie care a nascut la 66 de ani...

| addicting a răspuns:

13 si eram acasahappy

| cristinutzik a răspuns:

Eu am avut de la 15laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

12 ani