| Andrei200202 a întrebat:

Vreau să comanda de pe cel.ro o baterie pentru laptop.
Faza e că nu știu dacă o să meargă sau nu, incerc sa vad care e problema de nu imi încarcă laptopul.
Din ce scrie pe site pot returna produsul in 14 zile. Pot face asta chiar dacă am incercat-o?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Ai dreptul, prin lege, sa returnezi produsul fara nici o explicatie. Intri pe site-ul lor si scrii o cerere de returnare: https://bit.ly/3bw8uYO
Ei sunt obligati sa-ti trimita curierul si sa spui ca-i cu plata la destinatar. Nu te costa nimic. Apoi, de la data primirii obiectului, au obligatia sa-ti returneze banii intr-un cont bancar, in maxim 30 zile.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate bateria din laptop, si foloseste l numai in priză cu alimentatorul lui, si numai comanda baterie ca stind acasa nu ai nevoie de baterie, il folosesti la priză, iar daca nu este defecta bateri si este laptopul defect vei constata după ce îi scoti bateria, si atunci dai degeaba comanda de baterie pe vremea asta cand toti stau acasa.

| Mosotti a răspuns:

Da, daca comanzi pe net ai voie sa returnezi produsul, nu conteaza de unde comanzi, daca iei de la magazin fizic, risti sa nu. Nu conteaza ca incerci produsul.
Si eMAG primeste produsul folosit si dupa 3 saptamani, in costurile produselor intra si asigurare pentru retururi.

| JicaContra a răspuns:

Dreptul ai, dar... incearca sa nu o iei de la cel.ro, aia s-ar putea sa faca pipi pe dreptul tau

| Andrei200202 explică (pentru JicaContra):

Ce pipi o sa fac eu pe ei
mi l amintesc pe managerul de la cel.ro care se plângea pe ytb că au fost amendați degeaba din cauza eMAG care nu îi lasă să se dezvolte. nu cred că or să fie așa jegosi