| Andrei1234hd a întrebat:

Am si eu o problema, de cateva zile nu imi incarca telefonul din cauza umiditatii din port (asa spun ei) nu am deloc baterie la el este inchis, cand incerc sa il incarc il deschid cand nu e incarcaatorul in el, el porneste cu 0 la suta si cand bag incarcatorul scrie sa il deconectez deoarece este umiditate in port. Nu stiu ce sa mai fac, ajutati-ma va rog vreau sa mentionez ca telelefonul este s9

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este defect circuitul electronic intern, de incarcare.
Du-l la un service!

| nicu991 a răspuns:

Incearca sa incalzesti cu un feon zona respectiva a portului de incarcare. Daca nu merge nici asa inseamna ca trebuie sa schimbi mufa respectiva. Am avut problema identica cu un Galaxy Note 9 care se mai incarca doar prin wireless charging.

| Andrei1234hd explică (pentru nicu991):

Am incercat cu feonul sa il usc vreo 2 min dar nu mers.

| nicu991 a răspuns (pentru Andrei1234hd):

Din pacate pentru tine ramane doar sa-i schimbi mufa de incarcare care-i vreo 50 lei. Daca ai heat gun acasa poti incerca sa-l faci singur doar ca o sa te chinui putin. La service nu stiu cat ar putea sa coste.

| floreadan a răspuns:

Mai bine mergi la un service ceva, ei te vor putea ajuta mult mai bine.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Trebuie inlocuita mufa de incarcare. Ea este pe un flex ce contine si microfonul si alte componente. Asa cum spunea un coleg, iti trebuie un feon si surubelnita pentru a desface telefonul sa ajungi la acea mufa.
Eu nu ti-as recomanda sa faci asta daca n-ai mai facut, poti sparge capacul spate sau poti deteriora flexul de amprenta atunci cand il dai jos. O reparatie completa la acest defect este in jur de 150 ron.
Daca nu te descurci singur acasa, poti apela la un service Samsung pentru operatiune. Mai jos ai niste linkuri

https://www.mobitel.ro/service-telefoane-samsung/

https://www.servicetelefoanegsm.ro

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Hei! Si eu am aceasta problema la telefon.(eu am s8+,dar n.are nicio importanta)Incearca sa.l.inchizi de tot, dupa il deschizi.iar fix atunci cand incepe sa se deschida..baga incarcatorul. apoi lasa.l sa se incarce.(poate iti merge tactica pe care o aplic eu)
Si tactica cu feonul e buna, dupa cum a spus nicu991, dar trebuie sa aplici cu grija si un pic de la departare.
Succes!

| KnyRPG a răspuns:

Am avut problema aceasta la un s7 edge am incercat cu 5 cabluri usb dar nimic am schimbat mufa de incarcare(nu stiu chiar numele in sine) m-a costat undeva la 100 de lei si a durat cam 30 de minute acestea s au intamplat anul trecut probabil ca la s9 nu trece de mai mult de 150 de lei avand in vedere ca s au lansat cele doua modele s10 si s20 care reduc pretul telefonului.