| Gabriela2024 a întrebat:

Buna ziua,
Ati rezolvat problema cu comanda pana la urma?
Și eu am încercat sa iau legătura telefonic insa nr este invalid.
Am solicitat returnarea produsului prin intermediul site-ului dar nu m-a contactat nimeni pana acum.
Am trimis email la adresa de pe care am primit confirmarea comenzii insa am trecut și OPC ul în corespondenta. La vreo 2 ore am primit un email de la ei prin intermediul unei alte adrese relatii247@gmail.com prin care își cer scuze și îmi solicita informații suplimentare în vederea returnării coletului și a banilor.
Le-am răspuns... acum aștept și eu sa vad ce îmi vor raspunde...
Vreau sa știu dacă a reușit cineva sa rezolva problema cu ei, în sensul de a returna produsul și a primi banii?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce comandă?

| Simpatic a răspuns:

Buna, din punctul meu de vedere daca este vorba despre acest site si anume https://crzsellings.com, la pagina de contact se mentioneaza doar contact@crzsellings.com
NU AS RASPUNDE LA ALT MESAJ venit de pe alta adresa de email, pentru ca daca vreau sa depun o plangere sau sesizare ei o sa zica ca acea adresa este a unui tert si nu le apartine lor.
As fi foarte atent ce date personale mi-ar cere cei care au venit cu un email ulterior si o adresa pe domeniul google!
Nu detin foarte multe informatii despre acest site, insa imi pare un scam, adica escroci, nu dau date unde au adresa fiscala, pe siteuri de profil am gasit o societate cu acest nume (s-ar putea sa nu fie aceeasi cu acest site!) care au sediul in Cluj-Napoca.
2. la mana se pare ca fac ceea ce se numeste dropshiping, adica dai comanda la ei pe site dar iti trimit marfa din china! asta este legal dar nu stiu cum fac ei cu returul corect si cu garantia? de ce zic asta? pentru ca platformele chinezesti nu ofera garantie la produse si chiar daca o fac este foarte greu sa returnezi un produs la care ai avut transport gratuit si cand il returnezi trebuie sa platesti transportul!

Sunt multe chestii care ma duc cu gandul ca este o escrocherie.
Dar va incanta produsele la bani putini, in comert circula o vorba "daca un lucru pare prea bun ca sa fie adevarat, atunci NU ESTE!"

Luati legatura cu ANPC-ul!

Si nu va divulgati date precum datele cardului bancar, copie C.I etc in mesajele primite de la cine stie ce persoane prin email!

| Gabriela2024 explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc frumos pentru răspuns!
1. Acela este site-ul!
2. Este vorba de o mașinuța mica pentru care am plătit 175 lei din câte 25 lei transportul!
3. Nu cred ca livrarea s-a făcut din China, deoarece aceștia vroiau sa livreze în 4 zile din care 2 zile erau în weekend.
4. Când am răspuns la emailul acela am pus în corespondenta și OPC-ul si adresa de e-mail care mi-a confirmat livrarea coletului, astfel încât nu pot spune ca nu au fost în cunostiinta de cauză! Email fusese unui reply la sesizarea mea transmisa adresei de pe site, deci sunt tot de ai lor!
Cu siguranță au văzut și adresa de e-mail a OPC-ului. Le-am specificat ca voi înștiința și POLITIA!
Mi-au solicitat un nr de cont bancar și numele deținătorului de cont pentru returnarea banilor, insa le-am spus ca le voi pune la dispozitie, abia după ce primesc informații cu privire la returnarea produsului!
Acum sa vad ce îmi vor raspunde!

| Simpatic a răspuns (pentru Gabriela2024):

Nu intelesesem de prima data la ce face referire OPC in cadrul scrierii de mai sus, am inteles, acum se numesc ANPC adica protectia consumatorului!
Nu stiu ce perioada de timp a trecut cu returul, acesta se face in 14 zile conform legii, daca ei au tras de timp, hmm
Oricum nu imi inspira incredere acel site cum am zis si sustin!
Sa inteleg ca bunul nu era conform?
Acestea sunt societati de 2 lei cu capital mic de aceea cand vrei sa faci retur zici ca le-ai dat in cap cu parul...
La altex sau eMAG mai greu asa ceva, acolo lume face retur fara probleme, din pacate afacerile mici nu detin stocuri si nici capital precum afaceri de talia eMAG de exemplu
La eMAG din 100 de comenzi am facut retur la 2 fara probleme!
La altex din cateva zeci de produse inca nu am facut personal retur pana in ziua de astazi, sper sa nu fie cazul happy

Foarte bine ca ati pus in email la CC (carbon copy) si pe cei de la ANPC, cred ca nu le-a picat bine deloc afaceristilor de pe https://crzsellings.com laughing

| AndreeaSiAndreiRomila a răspuns (pentru Gabriela2024):

Este bine ca a-ți primit un răspuns... Noi am comandat ceva și am primit alt produs decât cel comandat. Nu am primit nici măcar un răspuns. Foarte neserioși!

| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce vorbesti femeie?
Care firma?
Ce pachet?
Ce produse?
De unde cumparate?
Nu ai scris nimic, nicaieri...

Adresa de email mentionata de tine este o adresa PERSONALA, deoarece este de gmail. Companiile si firmele serioase au adrese cu terminatia companiei pe care o reprezinta, nicicum trimise de la gmail. Pare a fii o companie fantoma sau o vanzare privata.

| Gabriela2024 explică (pentru Violleta2022):

Dacă puteți oferi un răspuns as aprecia... am găsit forumul asta în urma căutării unor informații despre site-ul de unde am comandat...este vb despre CrazySellings, asa se numește site-ul. Am crezut ca se subînțelege despre ce site este vb, deoarece am solicitat informații unor postari legat tot de CrazySellings.
Am comandat ceva și am primit cu totul altceva care nici măcar nu este funcționabil. Însă coletul este livrat de SPD SHIP, care nu au numărul de telefon valid nici ei.
Am solicitat date de contact ale expeditorului de la firma de curierat insa aceștia susțin ca nu dețin! Aici chiar m-au surprins! Cum sa nu știe!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriela2024):

NU avea cum sa se subintelaga despre ce website este vorba odata ce nu a fost mentionat NICAIERI in topicul tau numele acestui website si cum sunt milioane de site-uri care vand, nu aveam cum sa ghicim despre cine sau ce vorbesti.

Din pacate CrazySellings nu este un site legit de vanzari, sau cel putin nu este serios, dovada clara este chiar adresa de email care este folosita de persoanele private, nu de firme serioase si consacrate, care folosesc intotdeauna numai emailul companiei.
Firma de curierat nu are cum sa dea informatia pe care nu o are, fiindca website-ul de pe care ai cumparat nu exista in realitate.
Imi pare rau, sunt bani pierduti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai sa ghicim despre ce site e vorba. Da e duminica, nu merge globul de cristal

| Furnicuta000 a răspuns:

Site-ul asta e unul din alea sute de site-uri care dau tepe, nu e nimic nou. Poate daca ii amenintati ca le faceti reclamatie la ANPC o sa va dea banii inapoi dar eu zic sa va pregatiti sa treceti banii aia la pierderi