| BertiCuY a întrebat:

Vreau sa conectez aceasta placa video http://altex.ro/......1050d5-2gd la un monitor VGA ce fel de adaptor imi trebuie. Am vazut ca un adaptor VGA - DVI-I nu merge ca mai are 4 pini, sunt dispus pentru orice fel de adaptor (DVI, Display port, HDM).

2 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

Monitorul tau are doar VGA?
La carrefour gasesti un adaptor din HDMI in dvi ( adaptorul nu are acei 4 extra pini dar functioneaza ok ). deci iei orice cablu HDMI, la un capat il introduci direct in placa grafica iar la celalalt capat in monitor cu acel adaptor. Daca ai doar VGA mai cumpere inca un adaptor ( tot la carrefour au ) de la dvi la vga.
Adaptorul de la hdmi la dvi este fix 14 ron ( am luat eu acum 1 sapt )

| BertiCuY explică:

Pana in 50 de lei!