| 1Q a întrebat:

Vreau sa creez un logo pentru o companie pe care vreau sa o deschid si am facut un desen pe hartie despre cum vreau sa arate logo-ul, insa cum pot sa il fac pe calculator in ce program ca in paint nu am cum, trebuie sa arate realist si profesionis?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

In Inkscape se poate face (program gratuit)
https://inkscape.org/

Adobe Illustrator

Affinity Designer

sau Corel Draw

Toate programe de design vectorial.

Photoshop nu e destinat graficii vectoriale, creezi logo-ul, si cand il afisezi pe rezolutie mai mare, pierzi detalii, se va vedea pixelat.

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Suita Adobe te poate ajuta, Illustrator daca te descurci in desen vectorial sau Photoshop daca te descurci in brush-uri si desen efectiv.
Pot eu sa-ti dau Photoshop CS6, trimite-mi un mesaj in privat.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Adobe XD, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator. Au destul de multe astfel de aplicatii in care poti sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CorelDraw X7 pentru design de logo
https://youtu.be/EA4pouIOe3M

| EDWARDEDY762 a răspuns:

Încearcă în Photoshop, sau pe o tableta cu un pen electric in Adobe Ilustrator!

| Vladyzz a răspuns:

Daca stii photoshop,il poti crea acolo, daca nu, poti folosi site-ul pe nume canva, unde iti poti crea tu unul foarte usor, sau pe hatchful.shopify.com,unde iti creaza unul automat, tu doar selectand numele firmei si cum ai vrea sa arate, natural, inovativ etc.