| vip425 a întrebat:

Vreau sa cumpar o placa video pentru jocuri.Am un buged de 300 lei.
Ps:Nu vreau una foarte buna dar nici foarte rea.

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Ba da.E chiar foarte buna la pretul acela.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta ceva pe eMAG, cel, etc.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

ATI Radeon HD7750 Saphirre 2GB.Sau un HD din seria 5000, daca cumva intre timp a crescut pretul la seria 7000

| vip425 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Dar aceasta placa nu este buan?
http://www.emag.ro/......DZTHJBBBM/

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru vip425):

Ba da.E chiar foarte buna la pretul acela.

| Gamerita a răspuns:

O placa video pentru jocuri buna e destul de scumputa... uita-te la placile Nvidia.

| Stefxn a răspuns:

Eu as recomanda un Geforce GT 740 sau daca mai plusezi cu 100 lei puti lua un GTX 750

| LilTunechi a răspuns:

FRATILOR care va dati voi mari cunoscatori nu stiti nici macar atat PLACILE AMD RADEON NU SUNT BUNE PENTRU GAMING...adica sunt bune dar o placa nVIDIA la acelasi pret este cu 30% mai buna asa ca nu il induceti pe bietul baiat in eroare VIP cumpara o placa de la nVIDIA ddr3 pe 128 sau 256 de biti cum ar fi asta http://www.pcgarage.ro/placi-video/asus/geforce-gt-630-2gb-ddr3-128-bit-v2/ si crede-ma ca stiu ce zic amd sunt mai slabe nu sunt pentru gaming adevarat asa ca alege nVIDIA:D

| LilTunechi a răspuns (pentru vip425):

Tocmai ti-am explicat ca placile radeon nu sunt excelente in gaming cauta NVIDIA GFORCE Series:D de exemplu http://www.emag.ro/......ELF4KBBBM/ daca mai pui 40 de lei adica mna maia stepti 1 luna sa ai banii cu placa asta iti merge orice joc pana in 2014 la ultra daca bineinteles ai si procesor bun...cum spun acum placa asta este exceptionala poti vedea si comurile dar am vazut-o cum duce si este exceptionala daca ai ecran full hd si pc bun:D

| Tutuianu_Razvan_1999 a răspuns (pentru LilTunechi):

Eu cu o placa amd radeon hd 7750 joc batman arham deci.

| LilTunechi a răspuns (pentru Tutuianu_Razvan_1999):

Asa si? ...frate nu am zis ca nu este buna am zis ca daca omul tot are banii sa-i investeasca intr-o nVIDIA geforce pentru ca este peste amd si ca performanta si ca durabilitate amd sunt bune dar au anumite minusuribig grin

| MihaelaCarbunaru a răspuns:

La bani acea o poti cumpara pe asta http://bit.ly/1pFUhix