| Mira1234567 a întrebat:

Daca vreau sa devin doctor, ce liceu(profil), ce facultate si ce alte cursuri trebuie sa urmez? Si cat dureaza facultatea?
Dar in cazul in care vreau sa fiu farmacista?
Funda

Răspuns Câştigător
| digital7shady a răspuns:

Liceu? Mergi pe Bio-chimie, acolo se face multa biologie, dar cred ca poti merge la Medicina de oriunde.

3 răspunsuri:
| Flaviucu a răspuns:

Facultatea de medicina.
Medicina generala - 6 ANI
Asistenta medicala generala - 4 ANI
Radiologie, imagistica medicala - 3 ANI
Moase - 4 ANI
Balneo - Fiziokinetoterapie si recuperare - 3 ANI
Laborator clinic - 3 ANI
Nutitie si dietetica - 3 ani
Iar in legatura cu liceul, la un profila de bio-chimie.

| mariaxmaria a răspuns:

Buna!
Liceu-Victor Babes, unde poti face si o facultate de 6 ani.(Facultatea de medicina.)
-C.A Rosetti.( Liceu)
Asistenta medicala generala - 4 ANI
Laborator clinic - 3 ANI
Si ca profil sa mergi pe Bio-chimie.

| Bubu_Bubu_1994 a răspuns:

Deprinde Sora mea a facut liceu forestier si acum e Asistenta stiu ca a facut si facultate de asistente! Orcum nu conteaza ce profil faci conteaza facultatea sa iti alegi! big grin Funda?