| ClaudiuXC a întrebat:

Vreau sa fac o aplicatie pentru Android in Android studio si as dori sa utilizez o harta, sa imi arate locatia curenta, sa caut adrese, sa pun buton de change map. Ma poate ajuta cineva cu un tutorial bun sau cu putin ajutor daca se poate?

1 răspuns:
| ThisStar a răspuns:

Nu cred ca exista unul in romana, dar gasesti in engleza pentru orice, la ce vrei tu trebuie sa trimiti cerere la google maps, pentru autorizatie sa poti integra serviciile lor in aplicatia ta, este gratis, si poti folosi usor locatia si orice harta, dar toate tutorialele sunt in engleza pe care le stiu, gasesti usor ce iti trebuie in orice limba in afara de romana