| Furnicuta000 a întrebat:

Ati vazut ca atunci cand aveti de primit colet prin Fan Courier va da un mesaj cu un link. Daca deschideti link ul sunt detalii despre livrare si jos de tot scrie harta. Daca apasati pe harta va arata locatia curenta si locatia de livrare. Ce inseamna astea? Adica locatia curenta stiu ca e locatia mea dar cealalta? Ca daca apas pe harta acum sau peste 5 ore tot la fel imi arata. Poate imi explica cineva

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Locatia de livrare e adresa la care primesti coletul. Locatia curenta e cea in care te afli tu in momentul acela. Iti arata cat de departe esti tu de locul unde trebuie sa primesti coletul. happy
Ar fi prea frumos sa vezi pe harta locatia coletului. Informații despre asta vezi doar in AWB traking.

| Furnicuta000 explică (pentru Lioana):

Pai daca eu sunt acasa de ce imi arata distanta de 5 km intre adresa de livrare si adresa curenta?

| Lioana a răspuns (pentru Furnicuta000):

Poate ca totusi locatia curenta e locatia coletului. Dar daca nu se misca inseamna ca e pozitia marcata la ultima actualizare de stare a coletului pe care o vezi in AWB traking.

| Furnicuta000 explică (pentru Lioana):

Ar putea totusi sa faca si ei un sistem ceva sa vedem unde se afla curierul si cat mai are pana ajungem. Totusi suntem in 2023. Sa nu mai asteptam 8 ore dupa curier