| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac o pagina de facebook dar cum eu nu am cont vreau sa o fac pe contul unui prieten.
Am cateva intrebari:
Ca sa administrez pagina trebuie sa am acces la contul prietenului? Daca in viitor imi voi face propriul cont pot sa transfer pe el pagina respectiva?

3 răspunsuri:
| Hasciar_Vlad_1990 a răspuns:

1.nu
2.da
Fa-ti cont eu mi-am facut ca te ajuta la unele lucruri si sa nu rada ceilalti ca nu am dar oricum nu pre la intru

| MiaO a răspuns:

Iti poti face pagina de facebook iar contul prietenului sa fie pus ca administrator. Da, ai nevoie de contul lui pentru a face unele modificari pe pagina dar nu obligatoriu. Daca iti faci si tu cont poti bifa la administratori si contul tau nou pe care l-ai facut. Bineinteles ai nevoie de contul prietenului ca sa faci modificarea asta. Apoi daca nu mai vrei ca prietenul sa aiba acces la pagina ca si administrator il poti sterge. Succes.

| dvbf a răspuns:

Daca vrei sa iti administrezi iti trebuie chiar contul tau nu al prietenului, si da trebuie sa iti faci facebool