| Gheorghe_Cristian_1993 a întrebat:

Salut TPU, am și eu o întrebare, am contul meu personal de Facebook și cu acest cont administrez încă 3 pagini (pentru reclame, mâncare etc) cum pot face sa mut o pagina pe un alt telefon fără sa aiba acces la Facebookul meu? Adică pe telefonul celălalt sa fie doar pagina pentru reclamă! Vă mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba i pe administratorii Faceboock, poate presupune taxă sa ai alt numar ei stiu, vezi ca daca nu platesti intrii in vizorul ANAF si risti amenzi.

| dullcat a răspuns:

Am administrat si eu pentru cateva luni o pagina publica a unui Ong, acum 5 ani.
Din ce stiu eu, o astfel de pagina mereu va fi legata de contul administratorului si nu poate fi accesata separat. O poti accesa doar prin contul privat. Poate totusi ma insel si intre timp s-au mai schimbat setarile platformei.

| Lioana a răspuns:

Pagina adiacenta contului nu are acces la cont, doar contul are acces la pagina.
Daca vrei ca pagina sa nu mai fie legata de contul tau de Facebook, creeaza alt cont nou (nu unul legat de contul actual), da drepturi de administrator acelui cont si apoi revoca accesul contului actual. Sau iti poti pastra accesul. Celalalt cont nu-ti va putea accesa contul principal ci doar pagina pe care a primit acces.

| Gheorghe_Cristian_1993 explică (pentru Lioana):

Am înțeles mulțumesc, dar sa creez o nouă pagina nu ma ajuta am investit prea mult în ea, iar acum sa o iau de la început nu prea ar fi ok, altă metoda nu ar mai fi?

| Lioana a răspuns (pentru Gheorghe_Cristian_1993):

Nu am spus sa creezi o noua pagina ci alt cont. Adica cu alta adresa de mail. Pagina ramane si se poate accesa de pe 2 telefoane diferite logate pe 2 conturi diferite.