| Danielllz a întrebat:

Vreau sa fac un site usor pentru ca nu le am cu programarea sau codarea sau cum s-ar numi procedurile ...si vreau sa fac pagina web cu ajutorul unor siteuri specializate pe treaba asta cum ar fi ucoz dar problema este ca vreau sa si pot incerca pe siteul meu Adsens-eul de la google si cei de la ucoz interzic folosirea metodelor astea "financiare" sa le spunem. Intrebarea este daca stiti vreun site care ma lasa sa creez o pagina web si sa o folosesc in ce scopuri vreau eu. Daca totul este ok e posibil sa bag si niste bani pentru a o extinde dar intai sa vad cum merge treaba. Ce parere aveti? Ce siteuri bune stiti? Sau daca aveti alta parere despre "lansarea" mea in ceva de unde pot scoate un banut.

Răspuns Câştigător
| Brotacelul a răspuns:

Cred ca ai inteles gresit :) uCoz nu interzice utilizarea acestor metode. Problema este ca AdSense nu mai accepta de ceva timp subdomenii - iar acest lucru este valabil pentru orice platforma.
Practic trebuie sa-ti atasezi propriul domeniu site-ului, iar momentan www.uCoz.ro este singurul constructor de website-uri care ofera aceasta optiune in mod gratuit.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi tu, nu trebuie doar sa te lasa cei de la hosting sa folosesti Adsense, trebuie sa iti verifice si cei de la adsense site ul.

Iar cei de la adsense au multe multe reguli printre care sa ai domeniu propriu nu subdomenii pe la diverse site uri de template uri.

In ultimul rand banii din adsense vin in momentul in care ai un site cu adevarat bun si care are trafic serios, iar traficul ala nu se obtine asa peste noapte, ai nevoie de multa multa munca si cunostinte seriose de SEO.