| TheSCHEPSIS a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa de baza noua si nu stiu de care?

Puteti sa imi recomandati unele bune?

Placa mea de baza veche este aceasta http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gigabyte/ga-m68mt-s 2p/

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/msi/970a-g43/ cu un procesor amd fx 6300 pe ea, vei avea niste performante foarte bune.
Bft!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In link-ul pe care l-ai postat, sunt mai multe marci, specifica numele exact al procesorului.

Trebuie tinut cont de procesorul tau, asta ca sa nu fi nevoit sa-ti cumperi unul nou, intrucat nu se potriveste de pe o placa de baza pe alta.

PS -Nu ai specificat suma de care dispui pentru noua placa de baza.

| TheSCHEPSIS explică (pentru anonim_4396):

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2, 1 GHZ
Buget: 150 - 200 lei

| Jipa95 a răspuns (pentru TheSCHEPSIS):

Socket AM2, nu se mai fabrica placi de baza pentru acele tipuri de procesoare, va trebuii sa iti iei si procesor, si placa de baza noi.

| TheSCHEPSIS explică (pentru Jipa95):

Oricum voiam sa imi schimb procesorul, dar spune-mi o placa de baza buna.

| TheSCHEPSIS explică (pentru Jipa95):

Mersi!

| Jipa95 a răspuns (pentru TheSCHEPSIS):

Http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/msi/970a-g43/ cu un procesor amd fx 6300 pe ea, vei avea niste performante foarte bune.
Bft!