| marett16 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar saptamana viitoare un laptop. Pana in 2500 lei. Ma puteti ajuta? vreau sa pot juca sims 3 pe el. sa nu fie acer sau msi.

Răspuns Câştigător
| JaJe a răspuns:

@G30RG1CA, cred ca glumesti nu? Fata vrea un laptop sa poata juca Sims si tu recomanzi un laptop cu o placa video asa de slaba (Intel HD Graphics) incat nu va putea juca nici macar SIMS 2!

Draga @heii, ramane pe recomandarea mea, sunt expert in domeniu, si stiu ce zic, placile video ATI RADEON HD5650 sunt cele mai bune la ora actuala pentru laptop-uri la performanta/pret de ex. urmatorul model (HD5740) se gasesc la laptop-uri muult mai scumpe de la 50 milioane. Intel nu face placi video deloc bune! doar procesoare! Ascultama pe mine daca nu vrei sa regreti alegerea pe care o faci. Numai bine!

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Un Hp interesant la 26, l-am cautat pentru un prieten.
http://solutiipc.ro/recomandari-hardware/

| JaJe a răspuns:

Deci, daca vrei un laptop pentru Gaming, in cazul tau Sims 3, e foarte important sa ai o placa video buna, iti recomand acesta:

http://www.pcgarage.ro/......24ghz-red/

Are placa video Ati Radeon HD5650, si eu am laptop cu acelasi placa video si merge perfect la rezolutii medii-inalte Sims 3, Procesorul este de asemenea bun la 2, 4Ghz si 3GB RAM, iti recomand pe acest laptop sistemul de operare Windows 7 ULTIMATE x86 biti nu x64 (iti trebuie minim 4GB pentru x64 biti)

Numai bine, si sper ca te-am ajutat!

| JaJe a răspuns:

PS: daca vrei mai multe info, lasa-mi un mesaj si te voi ajuta.

| radwoo24 a răspuns:

Te ajut eu cu un laptop super. Ti-l recomand e Asus X52JC-EX412D... poti sa il cumperi de pe eMAG!