| Adrian0102 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un dvd writer dala liteon ihas pentru putea face DVD-uri cu jocuri pentru xbox 360 modat lt 3.0 din astea cu protectie xgd3.
Nu stiu exact daca pot face jocuri pe orice fel de dvd writer liteon ihas si vreau sa imi explice daca se poate cineva care detine un dvd writer liteon ihas ce fel de model este bun si cam cat ar fi pretul.
De exemplu astea doua ar fi bune sa pot face jocuri da-le cu protectie xgd3(jocurile care sunt mai mari de 8.5 GB cat are un DVD)

http://www.pcgarage.ro/dvd-writere/liteon/ihas122-14-bul k-black/

sau asta http://www.pcgarage.ro/dvd-writere/liteon/ihas122-04-bul k-black/

Am vazut asta http://www.okazii.ro/......a142847634 doar asta e bun pentru a face jocuri?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand cu orice DVD poti face jocuri pana la 8, 5 Gb.
Discuri DVD mai mari nu sunt. Sunt acele DVD-uri Blu Ray care au capacitati foarte mari dar alea se pot scrie numai cu unitati Blu Ray care pot scrie si discuri obisnuite.
Si, gratis, un sfat: nu cumpara de ocazie. Te poti trezi cu unul defect gata.

| Adrian0102 explică (pentru Salontanul):

Cred ca nu ai inteles intrebarea.Reformulez intrebarea.
Am un xbox 360 modat cu dvd scris versiune de modare lt 3.0 si vreau sa fac dvd-uri cu cele mai noi jocurii, majoritatea jocurilor noi au peste 8 GB un DVD are 8.5 GB vaza e ca, cand le treci prin ImgBurn (un fel de nero pentru a scrie jocuri pe Dvd-uri) jocurile depasesc 8.5 GB si apar toate ca fiind la 8.7 gb si nu mai incap pe Dvd. Exista dvd writer liteon ihas care pot scrie Dvd pentru xbox 360 chiar daca jocul depaseste 8.5 GB dar problema mea e ca nu stiu exact ce modele sau care modele de dvd writer liteon ihas sunt cele care scriu jocuri care depasesc 8.5 gb. Poate si tu care sunt modelele.

| Salontanul a răspuns (pentru Adrian0102):

La astea nu prea ma pricep. Eu lucrez cu un LG si n-am probleme de astea. Nu depasesc 8 Gb. Asa ca, imi pare rau!

| Adrian0102 explică (pentru Salontanul):

Asta e nu-i nimic.big grin