| S3c0ndSh0t a întrebat:

Vreau sa imi iau si eu un telefon cu touch dar prietenii de familie se iau de mine... zic tot felul de prostii ca ba nu e bun ba se strica repede si ma enerveaza ca se baga ei ca... Imi spuneti si mie care sunt avantajele si dezavantajele la telefoanele cu touchscreen va rog frumos.Am mare nevoie.Multumesc anticipat puppy dog eyes

12 răspunsuri:
| cartman a răspuns:

Aveam un p800 prin 2003 si chiar era o minune, se uitau toti gura casca cand il vedeau. In ziua de azi "telefoanele cu touch" sunt la ordinea zilei, nimic extraordinar. Toti vor telefoane d-astea dar nici ei nu cunosc motivul, este chiar un dezavantaj (la ce telefoane se fac un ziua de azi) si nu toate au tastatura. Nici iphone nu mi-a placut cum raspunde la apasare si totusi se comporta cel mai bine dintre telefoanele cu tscreen.

| Vickyy a răspuns:

Buna!
Avantajele la un telefon cu touch screen sunt ca poti naviga mai repede pe el, iar la unele, de ex. Lg se incarca si de la soare.Alt avantaj e ecranul mare.In rest...restul avantajelor ti le descoperi singur.
Dezavantajul in schimb, este acela ca daca ti se sparge displayul te costa mult sa il repari.
In schimb nu prea sunt dezavantaje.Mie mi se pare chiar ok si practic.Ramane la latidinea ta sa decizi ce si cum.

| hummer24 a răspuns:

Sunt numai aventaje, nu nu prea am vazut dezavantaje, cate odata nu raspunde la comenzi dar probabul din cauza ca nu ating eu cum trebuie, atata ca nu sunt prea rezistente, adica daca-ti pica destul de tare se duce dracul laughing eu sunt fanul telefoanelor BlackBerry, dar eu zic sa-ti iei un touch ca merita

| Noir a răspuns:

Nu pot spune ca sunt nemultumita de LG 501 pentru ca la câte lovituri a încasat nu am dc sa mă plâng. încă rezista si e bun.un dezavantaj este ca in timp touch'ul nu mai răspunde asa repede la comenzi.eu nu susțin telefoanele touch.

| Gabytzuu001 a răspuns:

Adevarat, arata binisor! Dar daca esti unul dintre acei care nu sunt foarte atenti cu telefonul lor. o sa iti para rau!
Daca l-ai scapat, l-ai atins de ceva se zgarie touch-ul.Ca sa il schimbi costa 70 ron ( la un baiat gsm ), in magazine te duce la peste 100 ron.
La mine ( S 5230 Star ) s-a zgariat imediat. Recomand telefoanele normale.

| HopeYup a răspuns:

Buna, nu vreau sa te intristez dar prietenii de familie au dreptate, se strica foarte usor.Un pic daca il atingi de ceva tare adica sa il pui asa repede se strica! Eu doar te-am avertizat. Acum depinde de tine daca il vrei sau nu. Sper ca te-am ajutat!

| vescan4ever a răspuns:

Da au dreptate,alea cu touch se duc pe pla la prima burscare iar cele clasice nu,acum depinde ce vrei si uh parerea mea ca cele clasice sunt mult mai avantajoase,si poate ti iei ceva telefoane de la mine, am si cu touch si clasice, ast sa ma contactezi

| DBlack a răspuns:

Avantajul,este ca este mult mai usor, mi se pare mie.si nu te incurc in butoane si etchee hee. este mai "CUL".si esti mai bine vazut daca ai un telefon cu touch-screen laughing). acum depinde ce gusturi ai. mie nu prea-mi plac telefoanele cu touch-screen. pentru ca sunt genu care le scapa, intentionat sau fara sa vreau.si nu rezista multhee hee. imi plac mai mult telefoanele business.gen clasa E de la Nokia. sunt bune. de exemplu cel mai bun telefon cu touch pe care l-am vazut si care mi s-a parut super ok, este Nokia 5230 si 5800. is si foarte rezistene, acum fiecare cu gustul lui

| cryssu0896 a răspuns:

Si eu am telefon cu touch si merge foarte bine, nu stiu de ce toata lumea are o parere proasta despre ele.

| Madzzz a răspuns:

Pai... eu am LG cookie lite de 3 luni si pana acum nu am avut nici o problema dar totul depinde de cat de multa grija ai de el... daca umblii la intamplare cu el o sa il mai doar o luna nici aia intreaga dar daca ai grija de el il poti tine si un an.

Sper ca te-am ajutat, funda?

| Stefania_8677 a răspuns:

Eu am telefon ca touchscreen si crede-ma cred ca mi-au cazut de 20 de ori p ciment si gresie si nu a patit nimic desi credeam ca nu o sa il mai am dar nu a pait nimic dar depinde ce telefon alegi sper ca te-am ajutat

| nicaliush a răspuns:

Sincer iti spun, daca esti un om grijuliu ( ca mine happy )nu ti se va strica! m un telefon touch-screen de aproape un an si nu am nici macar o zgarietura pe el! Trebuie sa ai grija de el, cum ar fi sa ii cumperi husa folie si multe altele dar merita! Sper ca ti-am fost de ajutor! happy