Întrebare recomandată | Yoyoo300 a întrebat:

Vreau sa imi iau un aparat foto DSLR. Ce aparat imi recomandati? Nu ma pot decide intre Nikon D90 si Nikon D5100. Care vi se pare mai bun? Nu prea le am cu aparatele performante... Dar vreau poze clare, culori frumoase... thinking

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Http://forum.softpedia.com/topic/789327-nikon-d90-vs-nikon-d5100/ uite citeste aici..personal as lua d5100 daca as avea bani :D

| vladonisx a răspuns:

Salut!
Eu iti recomand Nikon D90 deoarece are acel motoras de autofocus pe care D5100 nu il are, asta ajuta la obiectivele putin mai vechi, asta fiind un plus...
D5100 are in plus ecranul rabatabil si un senzor putin mai mare, dar nu conteaza sa aiba asa multi mpx, sunt destui si 10mpx...
Succes!