| DanutzzaMaria99 a întrebat:

imi doresc foarte mult un aparat foto dslr care sa faca poze clare, sa se vada detaliile si culorile bine si intense si sa focalizeze bine. Ce sa aleg intre Nikon d3200 si Nikon d5100? am vazut atatea contraziceri de ma doare capul. Pana la urma care este mai bun dintre cele 2? funda si vot big grin

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Ambele sunt bune! Recomand D5100 pentru ca nu esti nevoit sa investesti mai departe in el! Pentru ai vedea adevarata valoare de 24 Mpx a lui D3200 trebuie sa achizitionezi si un obiectiv Nikon AF-S NIKKOR 50mm care te mai costa 900 lei, cu cel din kit nu vei fi multumit.