| Al3xbC a întrebat:

Vreau sa imi iau un aragaz cu aprindere electrica, dar am unele intrebari:
1.de unde vine curentul de la aprindere? trebuie bagat in priza? sau cum?
2. daca nu am curent pot folosi aragazul?(adica se aprinde si normal?)
3. daca am ceva pe foc si se ia curentul, afecteaza aragazul?

dau funda!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Aprinderea electrică se referă la faptul că are o "chestie" care face scânteie să nu mai foloseşti brichetă, chibrit etc. ca să aprinzi ochiurile aragazului.

Poţi aprinde aragazul chiar dacă se ia curentul şi nu îl afectează cu nimic.

2 răspunsuri:
| ILikeSummer a răspuns:

Buna.
1. Da, ai nevoie de priza
2. Da, il poti aprinde cu bricheta
3. Nu, doar ai nevoie de aprindere..nu afecteaza cu nimic.

| Florin_Barbu_1951 a răspuns:

Am aflat relativ mai tarziu de dvs.T.P.U.este prin natura intrebarilor si raspunsurilor ff util.O sa-l recomand si altora si il voi folosii cat mai des.Bravo si faceti in asa fel ca fiti cat mai vizibili.