| ktalyn17bn a întrebat:

Vreau sa imi iau un laptop, dispun de un buget de aprox 1600-1800 lei.Nu mai mult.
Exclud Acer, HP, Toshiba despre care nu am auzit lucruri tocmai bune.Ecranul neaparat de 15.6 inch cu LED.
Vreau sa il folosesc cu windows 7 in special pentru partea de software (gen NetBeans, LabView poate si photoshop dar nu obligatoriu), browsing, filme. Poate din cand in cand si jocuri gen sims, fifa 2012 (nu trebuie sa mearga neaparat cu calitate maxima). Din ce am gasit pe piata(functie de buget) sunt nevoit sa aleg fie procesor i3 cu placa video integrata, fie procesor de genul Bxxx cu placa video dedicata de 1gb.La care sa renunt, la procesor sau la placa video? (avand in vedere la ce il voi folosi). Dau funda pentru cel mai multumitor raspuns.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai 2 variante din partea mea
1. renunti la procesor ->placa video e mai importanta (nu stiu ce procesor ai gasit tu in banii astia dar presupun ca e din prima sau a doua generatie)
2. cea mai ieftina varianta gasita de mine in care ai si un Intel Core I5 din a doua generatie Sandy Bridge si placa video dedicata de 1 GB
http://www.esal.ro/......53748.html

Bafta!