| Jidovin_Radu_1994 a întrebat:

Vreau sa imi iau un mouse cu butoane macro dar nu sunt lamurit ce fac exact aceste butoane ca de pe internet nu am inteles nimic.Va rog sa ma lamuriti.

Răspuns Câştigător
| AntiHero a răspuns:

Butoanele macro le folosesti pentru a executa 2 sau mai multe taste deodata de exemplu daca pui pe un buton A si S si apesi pe buton e casi cum ai apasa pe tastatura si iti poti seta cat de repede sa execute comanda de exemplu cateva mersi.

| Jidovin_Radu_1994 explică (pentru AntiHero):

Deci daca pun pe R si pe Y care nu face nimic il executa doar pe R