| DARKONExx2 a întrebat:

Vreau sa imi iau un pc de gaming(placa video Nvidia nu AMD). Un buget de 5000 lei si am gasit unul, se numește callisto v8 si știu ca este mai mult de 5000 lei dar vreau sa il iau de Black Friday. O părere daca e bun sau nu, sau poate știți altul sa imi recomandați

Răspuns Câştigător
| AlleXuSS a răspuns:

Salut acel pc este de gaming dar nu-si merita banii.
uite in afara de procesorul Intel(Fan amd) nu-ti pot spune multe dar in rest sistemul e varza. sa incep cu placa video care-i urm dupa procc
really 6gb la 192bit cand modernele sunt la 256. placa aia costa maxim 1500lei
ram 8gb non ecc? 379 lei si sa fim sinceri Adata nu sunt chiar reusiti in produsele lor.
un hdd de 1T? si un ssd de ce lipseste la banii astia?
sursa de 520W la placa aia video si procc? cred ca glumesc cei de la pcgarage la placa aia video si proc trebuie un plus de 600W
Placa de baza ar merge dar tot ma jeneaza faptul ca are slot m2 si nu este folosit.
Si cooler deepcool? un noctua strica?
uite in general nu sunt de accord cu pc-urile gata facute.
te sfatuiesc ca la banii aia sa rogi pe cineva priceput de pe pcgarage sa-ti faca un wishlist bun!