| Yosefin a întrebat:

Vreau sa ma angajez ca barman. Nu am experienta deloc.
Am vreo sansa? Daca fac curs de barman, costa?

6 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Costa. Poate gasesti prin AJOFM aia de stat.

Răspuns utilizator avertizat
| BroascaCuElice a răspuns:

Nu iti trebuie neaparat experienta, cursurile costa dar sunt si cursuri gratuite pentru someri

| Adry05 a răspuns:

Eu stiu ca-ti trebuie si da costa bani, doar nu sta nimeni sa invete un strain gratis. laughing

| Yukidaruma a răspuns:

Dacă dorești să ai o calificare ca și barman, poți face curs dar da, costă. Pentru început poți fi ajutor de barman, cel mai greu este până găsești pe cineva dispus să te învețe totul de la zero dar dacă angajatorul vede că ai inițiativă și că îți dorești, te ve ajuta. Abia după poți fi barman cu normă întreagă, de asemenea dacă între timp faci și un curs de calificare pentru asta, o să ai parte și de un salariu mai măricel.
Succes!

| CPAElites a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

AJOFM = IDIOTI!
80% din locurile de munca postate acolo sunt ocupate dinainte SA FIE POSTATE PE SITE!