| rockid a întrebat:

Vreau sa ma trec de pe windows {xp} pe linux credeti ca merita?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca nu te intereseaza jocurile. Daca vrei doar internet browsing...atunci Have a go!

www.ubuntu.ro

| Ionait a răspuns:

Te intereseaza partea de programare sau vrei sa faci ceva folositor cu PC-ul? Daca da, si stii cate ceva despre Linux se merita, altfel nu se merita.

| VIRU a răspuns:

Nu prea merita.

| CxiAngel a răspuns:

Buna! Eu asi zice ca ar merita deoarece are grafica buna si e mult mai performant, dar eu de exemplu daca asi putea sa-mi schimb windowsul asi opta pentru windows 7 ultimate, dar si vista e foarte bun. Noi nu prea putem sa alegem in locul tau dar eu asi zice ca merita ca e mai rapid.
Bafta si fa-o lata! big grin

| ταξιδιώτης a răspuns:

Le poti avea pe amandoua, pentru a-ti fi mai usor sa te obisnuiesti fara a-l instala, descarca kiwi-10.08 si-l pui pe un cd sau pe stick usb cu liveusb-creator-3.7.1
http://www.videotutorial.ro/? p=538

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cum zice Ayan...sau mai poti incerca sa instalezi Ubuntu pe aceeasi partitie cu Windows prin Wubi. E foarte elegant asa...in caz ca vrei sa te descotoresesti de el mai tarziu.