| maricel a întrebat:

Vreau sa maresc partitia C, adica sa mai i-au memorie din D, si sa o aloc partitiei C. Am Windows 7, cum fac: merge din windows, sau cu ce program? Vreau sa-mi explicati amanuntit, va rog!

4 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Nu te mai chinui ca nu merge sa faci repartitionare cu sistemul de operare care-i deja instalat in C, basca ...softuri si ce mai ai tu pe acolo.Reinstalare scrie pe tine, faza este ca trebuie salvat tot hardul... ce ai mai putea face este sa cauti cateva fisiere sa sa le delete pe acolo, dar cu siguranta nu o sa-ti fie suficient! Succes!

| Atotstiutorul a răspuns:

Asa iti trebuie daca faci partitii de 25 GB pe C cu w7, REINSTALEAZA w7 cu 60 cat am zis eu

| DanMp3 a răspuns:

Iei un cutit si tai din D si lipesti in C
a2-a varianta e sa reinstalezi windows-u'

| catalinn a răspuns:

Ban marice3l trebuie instralat windowsul din nou ca atunci sa iti faci partitieile. eu nu ma decat c si d