| vladulishere a întrebat:

Vreau sa-mi iau un pc nou sub 1500 lei si m-am uitat pe eMAG la cele cu i3 si 4gb de ram cam toate au placa video Intel hd graphics 4400. stiu ca placa video e importanta pentru gaming (nu ma pricep in domeniu) si vreau sa va intreb daca placa asta video este buna. merge gta v sau fifa 16? si as vrea sa va intreb si ce pc mi-ati recomanda voi sub 1500 lei pentru putin gaming. multumesc.

4 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Phauleu. Boss, eu te sfatuiesc asa. strange banuti, iti iei un pc care sa te tina; pana imbatranesti decat unul de 1500 de lei de care sa nu fii multumit. si dupa sa cumperi iar o placa video si un procesor nou. Dar pentru inceput ti-as recomanda asta http://www.altex.ro/......-free-dos, Pe asta te asigur eu ca-ti merge gta v si fifa 16. (eu zic ca-i mai bine asa, acum faci ce vrei tu) Oricum pc de 1500 de lei care gta v-ul sa fie jucabil... nu gasesti. Si acum ca ti-am citit intrebarea iar ma gandesc la aia care au gtx 980, i7 si se joaca jocuri de pe timpul bunicii. Bafta

| Nimeni10 a răspuns:

Uite ce iti recomand pentru gaming, un pc facut din piese, daca cumperi de pe pc garage primesti o carcasa gratis, ai un dual core foarte bun, si o placa video R7 360 2 gb VRAM la nivelul unui GTX 750 ti, o sursa buna, Hard-disk de un 1 TB, 8 gb ram ddr4, daca vrei un procesor mai bun poti cumpara un i3 6100 skylake.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2041226/