| AnutaAna a întrebat:

Vreau sa-mi montez centrala termica si mi-au recomandat Viessmann Vitodens 050. E ok pentru apartament? Multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Centrala este de calitate si, in general, 24 Kw ajung pentru un apartament. Chiar este prea mare. Acuma depinde si de apartament. Uite: http://www.eradiatoare.ro/calcul_centrala_termica.php
Adica la un apartament de 120 mp (metri patrati) cam 16 Kw sunt de ajuns. Mai mult, este o centrala prin condensare care are si un randament foarte bun. Succes!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai daca ti-au recomandat-o ei, eclar ca e buna. Viessmann este o marca buna la centrale.

| PavelAndrei78 a răspuns:

Eu am centrala termica Vitodens 050 de la Viessmann si sunt foarte multumit atat de caldura cat si de apa calda. Are functionare modulanta in functie de necesarul de caldura, eu sunt multumit ca am confort si nici nu ma plang de costuri.