| GabrielGL a întrebat:

am o centrala viessmann vitodens 050, unde găsesc sa mai cresc presiunea acel buton sau filet pentru a nu chema instalatorul? In cartea centralei nu arată nimic, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| popa07ady a răspuns:

Dedesubt ai un robinet mic cu maneta neagra

| GabrielGL explică (pentru popa07ady):

Aia cu cheita aia de plastic ce e lipita de centrala se invarte usor pana se ridica....nu?

| popa07ady a răspuns (pentru GabrielGL):

Aia este... dar daca nu ai presiune la reteaua de apa nu poti s-o incarci decat cu o pompa

3 răspunsuri:
| Ior_Dana_1974 a răspuns:

Sub centrala este un robinet ca o tija, rotesti cu cheia patrata si ai sa auzi cum intra apa in instalatie si vei vedea pe manomentru cum creste presiunea. Am si eu Vitodens 050 si sunt foarte multumita. Este o centrala fiabila si economica.