| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stabilesc o legatura de internet wireless intre laptop si Android. Cum procedez? Ce fac daca se intampla ca telefonul sa nu recunoasca adresa de pe laptop?

6 răspunsuri:
| Laurentiu340 a răspuns:

Vrei sa faci hotspot cu laptopul nu?

| laSoledad a răspuns (pentru Laurentiu340):

Da. Deci cum procedez?

| Laurentiu340 a răspuns (pentru laSoledad):

Depinde cum e conexiunea de net la tine e pe cablu e prin wifi?

| Laurentiu340 a răspuns (pentru laSoledad):

Daca te descurci cu ele cat de cat eu iti recomand programul asta http://www.mypublicwifi.com/publicwifi/en/index.html
l-am mai folosit si sunt foarte multumit de el;)

| laSoledad a răspuns (pentru Laurentiu340):

Am net prin cablu si voiam sa-mi transfer netul de pe laptop pe Android. Am intrat in Control Panel -> Network and Sharing Center -> Manage wireless networks -> Add -> Create an ad hoc network -> i-am dat nume si parola, am salvat networkul, am permis "Turn on Internet connection sharing", mi-a aparut noua adresa in taskbar la Currently connected to, am pornit Wi-Fi-ul pe telefon, am apasat Add Wi-Fi network, am introdus datele, dar imi apare ca nu este in zona. Cum rezolv asta?

| Laurentiu340 a răspuns (pentru laSoledad):

Eu zic ca tot cu programul e mai usor de rezolvat sa stii eu nu prea folosesc ce e in windows drept sa iti spun, ai incredere in programwinking