| liviuanonimus44 a întrebat:

Vreau sa stiu daca asest pc http://www.cel.ro/calculatoare-desktop/desktop-maguay-ga mepower-cs-i3_4160-1tb-8gb-gt630-2gb-l/ este bun pentru gaming sau nu. Daca se poate juca gta 5 bine,rau, perfect, deloc etc.Si de ce nu.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Este bun pentru media/office calculatorul ales de tine, nu e de gaming, in schimb ruleaza destule jocuri, chiar si noi 2014. Pentru GTA V iti trebuie o placa video orice numar GTX sa fie. Cu cea pe care o are sa zic ca te poti juca la LOW - Medium GTA V. Doar placa video trage in jos sistemul, restul e OK.

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Este acceptabil, dar să te gândești serios să schimbi primul lucru la el sursa de alimentare care precis e de calitate proastă, apoi hard disc-ul, care mai mult ca sigur în cel mai rău gaz e Seagate(așa ceva NU are ce căuta într=-o stație de jocuri, asta de nu vrei ca în 10 luni să trimiți hard-ul la garanție.Un WD black sau de ai bani Hitachi e cu totul altceva) și în viitor placa video, care nu prea e de gaming.Succes