| marian888 a întrebat:

Vreau sa stiu daca boxele de la home cinema pot sa mearga la pc ca vreau sa imi cumpar boxe puternice pentru pc si mai mult de 200 de wati n-am gasit si vad ca la home cinema au si 1000 de wati pot sa mearga la pc daca le pun sau cum fac sa mearga fac vreo smecherie va rog ziceti si mie

4 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Prietene, arata-mi tu sistem home cinema de 1000 W reali sub 10000 de euro si eu il mananc pe paine...ai auzit de reclama falsa? hai sa iti explic o chestie...am avut destule sisteme home cinema, si cel mai puternic a fost un logitech Z5500, acum vreo 3 ani si ceva... dar am renuntat la el, am trecut la boxe standfloor...mai exact, la acele boxe (mari! ) de podea... tin sa iti zic ca eu am JBL E100, si au 110 W...reali, binenteles...asadar gandeste-te ca eu am in casa 220 W reali, si cu regret te anunt ca imi face reclamatie vecinul de la 2... ah, am uitat sa precizez.stau la etajul 10 rolling on the floor asadar, nu te mai lua dupa toate tampeniile care sunt scrise pe aceste sisteme... daca nu ma crezi, poti sa intrebi orice specialist in audio sa te convingi...sistemele home cinema sunt recomandate pentru filme si jocuri, in nici un caz pentru muzica... sfatul meu: reorienteaza-te, ia-ti boxe standfloor daca te tine buzunarul...nu se compara cu nici un sistem din lumea asta! la capitolul muzica, repet!

| Broadband a răspuns:

Andreutznu conteaza watii,
fi atent aici: am o boxa de 30w si 90db
tu ai o boxa de 150w si 80db,
boxa mea se va auzii mai tare pentru ca are mai multi db(decibeli),
deci daca sistemul ala de 1000w scoate 115-120db, iti garantez ca 200w reali tot i are.
dar sistemele astea home cinema nu prea scot cine stie ce.
sunt doar de surround. hai ciao

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Merg, iti trebuie si placa audio 5+1 sau 7+1 in functie de sistemul home-cinema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi si eu vreau sa-mi cumpar un sistem home cinema la pc dar cu 850 de w sony ce zici o sa mearga