| XeBlue a întrebat:

Vreau sa va intreb ce parere aveti despre PC-ul cu urmatoarele componente tonguerocesor intel core i3 540 socket 1156, HDD 500Gb, placa video ATI radeon 5670 1Gb Sapphire, placa de baza asus p7h55, memorie 2Gb DDR3, Carcasa MT372, DVD-RW LG, Monitor LG full HD 21, 5(diagonala), tastatura Microsoft 200, mouse Glaser A4tech X6-60D si boxe Logitech 2.1 X-210(25W).
Acest PC se incadreaza in bani si vreau sa vad ce parere aveti.
Postati DOAR daca stiti ce inseamna fiecare piesa si "v-ati intalnit cu ele".

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Unitatea e excelenta, iatio nu ezita ca e super buna... nu vrei sa imi iei si mie una?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| XeBlue explică:

@fanaticdupatine, procesorul ales de mine e mult mai bun decat ce imi recomanzi tu, stiu asta ca doar eu l-am construit, are frecventa 3. 06 GHz
@VIOO pe acel site m-am si uitat
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand un Amd dual core(2, 4 ghz arhisuficienti) cu o placa de baza asrock sau Asus pe socket am3 si ddr3, placa(procesor grafic ati) video cu memorie ddr3/128bit/s minim.Toate astea cu 1000 de lei si apoi urmeaza sa-ti alegi tu celelalte componente(hdd pana in 200 lei, carcasa+ sursa 150 lei, dvd-rw 80 lei, tastatura+mouse+sistem audio 200 lei).
Mai cere parerea si altora care au trecut de la Intel la amd din cauza performantelor slabe, sa nu uitam ca in topuri AMD(chiar si single core) are un avant considerabil fata de Intel, care in ultima perioada a inceput sa puna zeci de nuclee unu peste celalalt, in speranta ca vor atrage cumparatori, naivi si snobi in acelasi timp.
Sa-mi arate si mie cineva spoturi publicitare de la amd in Romania, eu nu am vazut, doar cei de la Intel incearca sa-si vanda produsele in tarile din lumea a treia pentru ca aici nu comenteaza nimeni.

| RACJDNDB13 a răspuns:

Sall.super upgrade dar incearca totusi sa maresti rami 2 gb este prea putin doar atata mananca windows7/8 iti recomand macar inca 2 sau o placuta de 8 gb este doar 90lei si incearca sa iei o placa video nVIDIA tot de 1 gb lucreaza mult mai bine deoarece are chipset Intel ati are amd si merg mult mai bine si o recomandare la banii unui hard de 500 gb ai putea sa ti iei si de 2 tb am avut si placa ta video si hardul si stiu

| VIOO_7541 a răspuns:

Este cu pc bun, zic euwinking... uite pe emag.ro si poate gasesti oferte mai bune

| achtung a răspuns:

E prea belea ia-ti-l. ramii daca erau de 4 gb era cel mai tare da si 2gb sunt de ajuns. monitorul ala de 21. 5inchi se vede fain la jocuri si filme in format hd. bafta!