| 21ndst1llach1ld a întrebat:

Vreau si eu exemple de placi video bune pentru jocuri pana in 550 ron

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Cea mai buna alegere in bugetul asta este un HD 7770: http://bit.ly/S2OPQN
Care este restul sistemului?

Răspuns utilizator avertizat
| IulianP a răspuns (pentru 21ndst1llach1ld):

Cel mai probabil ai un CPU Intel Pentrium 4 si memorie DDR. Nu are rost sa faci upgrade la acest PC deoarece este foarte vechi.
HD 7770 va fi limitata de acel CPU, adica nu-si va arata adevarata valoare.

Răspuns utilizator avertizat
| IulianP a răspuns (pentru 21ndst1llach1ld):

A fost o placa "smechera" la vremea ei, dar acum nu mai merita; are un consum destul de mare si temperaturi de functionare mari.
Parerea mea este sa faci intai upgrade la platforma(MB+CPU+RAM), iar in viitor sa mai adaaugi si restul componentelor.
Cam ce bani ai in prima faza?

| Razvan_Andi_1996 a răspuns (pentru IulianP):

Bai eu am i5, 8gb de ram si am 1000 roni pentru placa video, sa imi iau 2 din astea?

| IulianP a răspuns (pentru Razvan_Andi_1996):

In primul rand renunta la apelativul "bai" atnci cand vorbesti cu cineva necunoscut.

Ca sa-ti raspund la intrebare, cu 100 RON in plus mergi pe un HD 7870: http://bit.ly/13HgiQb
Aceasta placa video este mai performanta decat CF de HD 7770.
Important este si restul sistemului deoarece nu poti pune aceasta placa video langa un CPU slab sau pe un monitor mic.